Loading...

رازهایی جالب و خواندنی درباره سنگ مروارید

رازهایی جالب و خواندنی درباره سنگ مروارید
بر طبق باورها، مرواریدها از آینده شوم هشدار می دهند. اگر با خود گردنبندی از سنگ مروارید داشته باشید، شما را همیشه در برابر نگون بختی حمایت می کند.
سنگ مروارید علاوه بر ظاهر بیرونی زیبا و چشم نواز دارای خواص باطنی و اثرات درمانی بسیاری است و از گذشته های دور به عنوان جواهری گرانبها در میان زیورآلات استفاده میشده است.
مروارید سنگی شفاف و براق است و در طب سنتی همانند خواص درمانی سنگ فیروزه، خواص درمانی زمرد و یاقوت از آن به عنوان مفرح قلب و روح، دور کننده امراض و درمان بسیاری بیماری های فکری و روحی یاد کرده اند. برای اشنایی با خواص درمانی مروارید و نحوه تشکیل این سنگ با ما همراه باشید.
به طورکلی مروارید برای درمان بسیاری از بیماری های داخلی و ناراحتی های فکری و روحی مفید است. برخی از مهمترین خواص درمانی مروارید عبارتند از:
در سنگ درمانی از مروارید برای درمان بیماری های معده، قلب، جگر، جنون، بواسیر و یرقان استفاده میشود.
استفاده از مروارید برای بیماری های دستگاه مجاری ادارار و کلیه مفید است و به دفع سنگ کلیه کمک میکند.
استفاده از مروارید برای درمان خارش های درونی مفید است، همچنین این سنگ زیبا برای درمان جوش، کورک و حساسیت پوستی بسیار موثر است.
همراه داشتن سنگ مروارید به درمان ﺷﺐ ادراری، ﺑﯿﻤﺎری ﻫﺎی ﻣﺜﺎﻧﻪ و اﺧﺘﻼﻻت دﺳﺘﮕﺎه ﮔﻮارش، ﺳﺮﻣﺎﺧﻮردﮔﯽ و ﻋﻄﺴﻪ ﻫﺎی داﺋﻤﯽ کمک میکند.
تنظیم غدد درون ریز و کاهش التهابات دستگاه تناسلی در زن و مرد از دیگر خواص درمانی مروارید است.
از مروارید برای معالجه استفراغ، بوی بد دهان و سر درد در طب سنتی استفاده میشود.
همراه داشتن مروارید جهت درمان بیماری های گواتر و غده های چربی مفید است، به این منظور توصیه میشود یک قطعه مروارید صیقل داده نشده را بر روی چاکرای پنجم (گلو) قرار دهید.سنگ مروارید
 

خواص سنگ مروارید

خواص درمانی مروارید از بعد معنوی
مروارید برای صاحب خود خوش شانسی می آورد و لطافت قلب و روح را افزایش میدهد.
استفاده از مروارید به آدمی صبر و اراده میدهد.
همراه داشتن مروارید غم و اندوه را دور میکند.
در منابع آمده است که سنگ مروارید در برطرف نمودن تغییرات ناگهانی خلق و خوی، اضطراب و نگرانی بسیار موثر است و باعث تقویت ﺣﺲ از ﺧﻮد ﮔﺬﺷﺘﮕﯽ، ﻋﻔﺖ و ﭘﺎﮐﺪاﻣﻨﯽ در دارنده خود میشود.
مروارید نیز همانند سایر سنگ های شفابخش نظیر یاقوت، زمرد، فیروزه و ... به جذب انرژی مثبت و دفع انرژی های منفی کمک میکند.
 
نحوه تشکیل مروارید
 
سنگ مروارید در درون بدن نرم تنان دو کفه ای مانند صدف ایجاد می شود، به طور کلی زمانی ﮐﻪ ﺟﺴمی ﺧﺎرﺟﯽ وارد ﺻﺪف ﻣﯽ ﺷﻮد، ﺻﺪف ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر دﻓﻊ آن، ﻣﻮادی ﺗﺮﺷﺢ ﮐﺮده ﮐﻪ از ﺟﻤﻊ ﺷﺪن اﯾﻦ ﻣﻮاد ﻣﺮوارﯾﺪ شکل می گیرد.
امروزه تعداد مروارید های طبیعی بسیار کم شده است و بیشتر انواع مروارید هایی که در بازار وجود دارد از نوع مروارید پرورشی است.
لازم به ذکر است خواص درمانی مروارید پرورشی با مروارید طبیعی فرقی ندارد و تنها شکل و ظاهر این مروارید ها ست که باعث تشخیص ان ها از یکدیگر میشود.
این مروارید ها بدون دخالت انسان به صورت طبیعی رشد کرده و به وجود می آیند که همانطور که قبلا گفتیم، در سال های اخیر به دلیل آلودگی آب اقیانوس ها و صید بیش از حد صدف ها، این نوع مروارید بسیار کمیاب شده است و در نتیجه بسیار گرانبها هستند.
 
مروارید های پرورشی
 
مروارید هایی هستند که انسان به نحوی در رشد و پرورش آن ها دخالت دارد و بر خلاف مروارید های طبیعی تنها از یک لایه خارجی درست شده اند و هسته مرکزی آن از جنس کفه سخت صدف می باشد. با توجه به اینکه مروارید های پرورشی به دست انسان تشکیل شده و در زمان کوتاهتری تولید میشوند از قیمت پایینتری نسبت به مروارید های طبیعی برخوردارند.

سنگ شناسی مروارید
 
مروارید ها سنگ هایی شفاق و براق هستند و معمولا به رنگ سفید در طبیعت وجود دارند. شکل آن ها اغلب به شکل کره است، اما به شکل های گلابی، دکمه و حتی شکل های نامنظم نیز یافت می شود. رنگ های دیگر مروارید شرابی، خاکی، خاکستری مایل به سیاه، آبی و زرد است. مروارید را می توان در اندازه های مختلف در طبیعت یافت از اندازه یک دانه خشخاش تا تخم کبوتر که بزرگترین مروارید جهان تا به امروز است و داری قطر ١٣ سانتی متر و وزن ٣٧.٦ کیلوگرم بود.
درجه سختی و استحکام مروارید 2/5 تا 3/5 است و ترکیب شیمیایی آن شامل حدود 90 درصد کربنات کلسیم و 10 درصد آب و مواد آلی می باشد.
لازم است بدانید هر اندازه که مروارید درشت تر و گرد تر باشد، کیفیت و دوام آن بیشتر خواهد بود. همچنین مروارید اصل دارای رنگ روشن است و تیره و مات نمی باشد. نگهداری از این سنگ زیبا در مقایسه با سنگ های دیگر، به دقت و توجه بیشتری نیاز دارد چرا که مروارید، بسیار نرم و شکننده است و حرارت زیاد، کرم های دست و بدن، عطر ها و یا اسپری های مو که حاوی الکل و اسید مضر هستند می توانند موجب از بین رفتن یکپارچگی و شفافیت سطح مروارید گردند.
 
0
نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - دیدگاه شما در صورت لزوم همین جا بررسی و پاسخ داده می‌شود 
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد
  آمار
  • تعداد کالا: 506
  • بازدید امروز: 2123
  • بازدید دیروز: 980
  • بازدید کل: 780770